08 Kas 2018

Kapalı Burun Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Güzellik ya da yakışıklılık kavramlarıyla güzel burun şekli arasında doğal bir bağlantı vardır. Burnu güzel olan kişilerin yüz ifadeleri daha çekici olur.

Bunun temel nedeni burnun yüzdeki konumudur. Gözler, yanaklar, alın ve dudaklar arasında köprü görevi gören burun; yüzdeki en dikkat çekici organdır. Solunumdaki hayati rolü de düşünüldüğünde insanlar için burunları hem fonksiyonel hem de estetik açıdan önem kazanmaktadır.

Burunlarının şeklinden memnun olmayan ve değiştirmek için bize başvuran hastalarımızın taleplerini karşılayıp kendilerine en çok yakışacak burun şeklini belirledikten sonra hangi ameliyat tekniğini kullanacağımızı belirlememiz gerekir.

Burunlarının şekillerinde radikal değişiklikler yapmamız gereken hastalarımıza açık rinoplasti; minimal değişimlerin yeterli  olduğu hastalarımızda ise kapalı rinoplasti tekniğini uygularız. Her iki teknikte de uzman olmamız sayesinde hastalarımızın beklentilerini aşan sonuçlar elde edebiliriz.

Kapalı Rinoplasti Sonrası Hayat Kalitesi Yüksek Olur?

Kapalı rinoplasti ameliyatları sırasında hastalarımızın burunlarını yeniden yapılandırırken küçük kesiler atmaktayız. Kesileri burun içinden yaptığımız için görünür bir iz kalma ihtimali yoktur. İşlemleri gerçekleştirdikten sonra kesileri kapatarak hastalarımızın operasyonunu sonlandırmaktayız.

Hastalarımızın sağlık durumlarını ve operasyonumuzun kapsamını göz önünde bulundurarak kapalı rinoplastiyi lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirebiliriz. Tercih edeceğimiz anestezi yöntemi tamamen hastalarımızın konforu doğrultusunda belirlenir.

Kapalı rinoplasti operasyonlarımız sonrası hastalarımızın burunlarında morluk ya da şişlik oluşumu minimal düzeyde olur. Operasyon tekniği gereği minimal müdahaleler yapıldığı için de iyileşme süresi oldukça hızlı olmaktadır.

Hem açık hem de kapalı rinoplasti operasyonlarında deneyimli olduğumuz için operasyonlarımız sonrasında hastalarımızın memnuniyeti oldukça yüksek olmaktadır. Post operatif dönemde hastalarımızın değişimlerini ve iyileşmelerini yakından takip etmeye devam ederiz.

Kapalı Rinoplasti Sadece Kozmetik Amaçlarla Yapılmaz!

Rinoplasti ile burun estetiği kavramı özdeşleşmiştir. Bu nedenle hastalarımız rinoplasti ile sadece burunlarının şeklini değiştirebileceklerini düşünürler.

Aslına bakılırsa rinoplasti kavramı daha kapsamlıdır ve burun septumu içerisindeki değişimleri de kapsamaktadır. Hastalarımız nefes sorunları ile bize başvuruyorsa ve sorunlarının temelindeki burun içi yapılarda çok fazla deformasyon yoksa kapalı rinoplasti operasyonlarımızla bu sorunlarına çözüm üretiriz.

Açık ya da kapalı fark etmez; rinoplasti en karmaşık operasyonlar arasında yer alır. Minimal müdahalelerle burun görünümü ciddi şekilde değiştirilebilir ve bu sebeple cerrahların uzmanlıkları ve yetenekleri bu operasyonların başarısını doğrudan etkiler.

Hem görünümü iyileştiren hem de solunum fonksiyonlarının düzeltilmesini sağlayan burun estetiği operasyonları ile hastalarımızın hayat kaliteleri artar. Kendilerini daha çok beğenmeye başladıkları için özgüvenleri yükselir, burun tıkanıklığı sorunları ortadan kalkar ve kendilerini her anlamda çok daha iyi hissetmeye başlarlar.

Kapalı rinoplasti hastalarımıza fayda sağlamak için kullandığımız tekniklerden yalnızca bir tanesidir. Gerçekleştirdiğimiz her bir kapalı rinoplasti operasyonu hastalarımıza özel olarak kurgularız. Operasyon öncesi dönem de en az operasyon sırası kadar önemlidir. Bu süreçte hastalarımızla ilişkilerimizi geliştirerek onların beklentilerini tam olarak öğreniriz.

Kapalı Rinoplasti Operasyonlarımız Sonrası İyileşme Süreci

Kapalı rinoplasti operasyonlarımız sonrası iyileşme süreci hastalarımızın yaşına, cinsiyetine, genel sağlık durumlarına ve gerçekleştirilen operasyonun kapsamına göre değişim göstermektedir.

Uzmanlığımız ve deneyimimizle operasyon sonrası iyileşme döneminde hastalarımızın konforunu arttırmakta ve rahat etmelerini sağlamaktayız. Rinoplasti sonrasında burnun son şeklini alması ve tam iyileşmenin gerçekleşmesi için 6 ay ila 1 yıl geçmesi gerekebilir.

Ameliyattan sonraki yakın dönemde hastalarımızın görünümü iyileşse de tam iyileşme için sabırlı olmaları gerekmektedir. Sonuç ise sabretmelerine değecektir…

Ayrıca “Açık Burun Ameliyatı” konusunda bilgi edinmek için lütfen ilgili makalemini inceleyiniz.

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
× Bizimle İletişime Geç