14 Eki 2017

Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği söz konusu olduğu zaman genellikle bu operasyonların sadece kadınlar tarafından tercih edildiğine ya da edilmesi gerektiğine dair bir önyargımız vardır. Halbuki, burun estetiği ameliyatları en az kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edilmektedir.

Neden edilmesin ki? Son dönemde, kozmetik kaygıların artması ve içinde bulunduğumuz toplumun dış görünüşe giderek daha çok dikkat etmesi erkekleri de görünümlerini değiştirmeye teşvik etmektedir. Özgüveni arttıran, yüz ifadesini iyileştirip destekleyen ve yüz hatlarıyla uyum içinde olan bir buruna sahip olmak isteyen erkek hastalarımızın sayısı giderek çoğalmaktadır.

 

Erkekler Neden Burun Estetiği Yaptırır?

İnanın, bu soruya verilecek birçok yanıt olduğunu biliyoruz. Erkek hastalarımızın burun estetiği yaptırmayı düşünmelerinin temel sebepleri farklılaşabiliyor. Ancak genel olarak sıralamamız gerekirse;

 • Erkek hastalarımız dış görünüşlerini önemsiyorlar, daha iyi görünmelerinin önündeki engel burunlarının şeklindeki bozukluklarsa, bu sorunu çözmek istiyorlar.
 • Toplumdaki bireylerin diğerlerini dış görünüşlerine bakarak değerlendirmeye başlaması, sosyal medya gibi kitlesel iletişim platformlarının çoğalması erkek hastalarımızın görünümüne daha dikkat etmelerine neden oluyor.
 • Formlarına dikkat eden, spor yapan ve fiziksel olarak mükemmelleşen erkek hastalarımız görünümlerindeki değişimi burun estetiği ameliyatları ile sonlandırmak istiyor.
 • Burun şekli değişen erkek hastalarımızın özgüvenleri artıyor ve sosyal ilişkilerinde daha girişken hale geliyorlar.
 • Genetik olarak kemerli ve büyük burunları erkek hastalarımızı aynaya baktıklarında rahatsız ediyor.
 • Erkek hastalarımız da burun estetiği yaptırmak isteyen kadınlar gibi profil görüntülerinin iyileşmesini istiyor.
 • Yüzüne darbe alan erkek hastalarımızın burunları kırılabiliyor. Kırıldıktan sonra görünümü bozulan burunlarını düzeltmek için rinoplasti operasyonlarına başvurabiliyorlar.

Sonuç olarak, kadınların olduğu gibi erkeklerin de kendilerine has estetik yaptırma motivasyonları olabiliyor. Erkekler de aynaya baktıklarında kendilerini daha iyi hissetmek istiyor!

Estetik yaptırmakla ilgili olumsuz önyargıların azalması erkeklerin tercihlerini özgürleştiriyor. Her geçen gün daha çok erkek hasta, burunlarını doğal ve daha güzel bir görünüme kavuşturmamız için uzmanlığımıza başvuruyor. Az önce saydığımız tüm nedenler erkek hastalarımızın burun estetiği yaptırmaya karar vermelerini sağlıyor. Bu noktada ise “erkeklerde burun estetiği nasıl olmalı?” sorusuna verilecek yanıtlar önem kazanıyor.

 

Erkeklerde Doğal Burun Estetiği

Burunlarının görüntüsünden memnun olmayan erkek hastalarımız bize başvurduklarında ilk etapta biraz tedirgin olabiliyorlar. Estetik kavramına karşı önyargılarının azaltmak adına bu operasyon sonucunda görünümlerinde meydana gelecek değişimleri bilgisayarda görüntüleyebiliyoruz. Operasyon sonrası burunlarının değişimlerinin yüz ifadelerine olumlu katkısını görünce bize başvurmalarının ne denli doğru bir tercih olduğunu bir kere daha fark ediyorlar.

Erkekler hastalarımız operasyon sonrasında, burun estetiği ameliyatı olduklarının fark edilmemesini istiyorlar. Bu nedenle “doğal burun estetiği ameliyatları” gerçekleştirerek memnuniyetlerini ve estetik operasyonlara karşı sahip oldukları çekincelerini engelleyebiliyoruz.

Erkeklerde burun estetiği ameliyatında dikkat edilmesi gerekenlerle kadınlarda burun estetiği sırasında bazı farklılıklar bulunur. Erkek hastalarımızda gerçekleştirdiğimiz ön görüşmeler esnasında öncelik verilmesi gereken tüm unsurları hesaba katarak yüz analizi yapıyoruz.

Yüz ifadelerine en çok yakışacak, yüz hatlarıyla en uyumlu duracak ve neredeyse hiç ameliyat olmamış izlenimini sağlayacak burun tasarımları yapıp, ameliyat hazırlıklarına başlıyoruz.

 

Erkeklerde Burun Estetiği Nasıl Olmalıdır?

 Erkeklerde rinoplasti cerrahisi titizlikle kurgulanması gereken bir süreçtir. Erkek hastalarımızın burun estetiği ameliyatlarını gerçekleştirirken erkeksi yüz hatlarını destekleyen ve maskulen görünümlerini bozmayan değişimler gerçekleştirmek gerekir. Kadınların aksine kalkık burunlar çoğu erkek hastamızın tercihi olmamaktadır. Erkekler burunlarının şeklinin doğal, yüz yapılarına uygun ve aynı zamanda erkeksi görünümlerini destekleyici özellikte olmasını isterler.

Erkek hastalarımızda gerçekleştirdiğimiz burun estetiği ameliyatlarında yüz hatlarına, cinsiyetlerine, hayat tarzlarına ve kişiliklerine en uygun burun şekline kavuşmalarını sağlamaktayız.

 • Kadınlarda burun yapısının inceltilmesi, ucunun kaldırılması ve burnun kavisli bir şekil alması kabul edilse de aynı durum erkekler için geçerli değildir. Erkek burun estetiği operasyonlarında burnu kavislendirmek ya da iyice daraltmak doğal olmayan bir görünüm elde edilmesine neden olur.
 • Erkeklerin burun kemikleri inceltilmemelidir. Yüz hatlarına uygun olacak ve doğal bir görünüm yaratacak şekilde kadınların burunlarına göre daha geniş burunlar erkeklerin görüntüsüne daha çok uyum sağlayacaktır.

Her erkeğe yakışacak ve görüntüsünü iyileştirecek burun şekli farklı olsa da erkeklerde burun estetiği yaparken dikkat ettiğimiz unsurları şu şekilde özetleyebiliriz;

 • Erkek hastalarımızın burunları DOĞAL görünmelidir,
 • Çok kalkık burunlar erkeksi hatları yumuşattığı için tercih edilmez.
 • Erkeklerde burun sırtı düz olmalıdır, kavis verilmemelidir.
 • Erkeklerin burun kemikleri çok inceltilmemelidir.
 • Erkeklerin burunları ile dudakları arasındaki açı 90 derece olmalıdır.

Son olarak, erkek hastalarımızın solunum problemlerinin de burun estetiği ameliyatlarında düzeltilebileceğini hatırlatmak istiyoruz.  Burun içinde bulunan kemik ve kıkırdak eğriliklerini gidererek horlama problemlerine de çözüm üretebiliyoruz. Hem burunlarının şekli düzelen hem de görünümü ile ilgili şikayetleri azalan hastalarımız, özgüvenli bir şekilde hayatlarına devam edebiliyorlar.

Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatı
5 Kullanıcı (1 oy)
Değerlendirme
İnsanlar neler söylüyor Sizde Oy verin
Sıralama:

İlk yorumu yapan siz olun.

User Avatar
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Sizde Oy verin