31 Ağu 2017

Doğal Burun Estetiği Nedir?

Doğal Burun Estetiği

Burun estetiği ile burnunuzun şeklini değiştirebilir ve en nihayetinde hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz. Kimi zaman doğuştan kimi zaman ise sonradan değişen burun şekliniz sizi rahatsız ettiği zaman, aynaya baktığınızda kendinizi burnunuzun şekli nedeniyle mutlu hissetmediğinizde burun estetiği diğer bir adıyla rinoplasti operasyonları size yepyeni bir fırsat sunar.

Burun estetiği yaptırmak için bize gelen hastalarımızla detaylı bir şekilde görüşüp neden burun estetiği yaptırmak istediklerini, burun estetiği ameliyatı sonrası beklentilerini ve elbette hayallerindeki burun şeklinin nasıl olduğunu öğreniyoruz.

Bizim asıl amacımız hastalarımızın yüzlerine en çok yakışan, yüz ifadelerini tamamlayan, yüz hatlarıyla tam anlamıyla uyum sağlayan bir burun ortaya çıkarmaktır. Burnun ameliyat sonrası “estetik yapılmamış gibi” doğal gözükmesi ise en büyük önceliğimizdir.

 

Doğal Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ameliyatlarından sonra hastalarımızın burnunda estetik yapıldığı algısını yaratmadan, yapay olmayan, yüzlerine tam uyacak şekilde burun ortaya çıkarmamız “doğal burun estetiği” olarak tanımlanır.

Tanımımızda da vurguladığımız gibi her hastaya uyum sağlayacak burun şekli farklıdır!

Doğal burun estetiği ameliyatlarımız öncesinde hastalarımıza en çok yakışacak burun şeklini bulmak için yüz analizi ve bilgisayarda ameliyat öncesi sonrası görüntüleme teknolojilerinden yararlanırız.

Hastalarımızın ameliyat sonrasında burunlarının şeklinin nasıl görüleceğini öğrenmeleri ve ameliyat dönemi boyunca yaşayacakları endişeleri gideririz. Burun estetiği söz konusu olduğunda diğer tüm operasyonlara göre hastaların endişeleri bir hayli fazla olur; burun şeklinin yüz ifadesindeki önemi ve belirleyici rolü rinoplasti operasyonlarının hassasiyetlerini de arttırmaktadır.

 

Doğal Burun Estetiği Ameliyatlarımızdan Sonra

Hastalarımıza gerçekleştirdiğimiz doğal burun ameliyatları sonrasında; yüzlerine en çok yakışan ve “ben estetiğim” diye bağırmayan burunlar ortaya çıkarıyoruz.

İltifat niteliğinde olsa bile “Burun estetiğini kime yaptırdın?” sorusuna hastalarımızın maruz kalmalarını engelliyoruz. Gerçekten başarılı sonuçlanan rinoplasti ameliyatları sonucu hastalarımızın burunlarındaki değişimler yüzlerine ışıltı katar ve onları eskiye göre farklı gösterir ancak operasyon gerçekleştiği bariz bir şekilde anlaşılmaz.

Doğrudan burunları ile ilgili değil, genel görünümleri ile ilgili aldıkları iltifatları çoğaltmak asıl amacımızdır. “Ne kadar farklı görünüyorsun, saçlarını mı değiştirdin?”, “ne kadar güzel gülüyorsun” gibi burun şeklinin değişmesine bağlı pozitif farklılıklar yaratmaya çalışırız. Elbette burun şekli de değişir ancak yapay görünen, aşırı inceltilmiş, ucu çok kaldırılmış burunlar ortaya çıkarmayız; bu taleple gelen hastalarımız olsa da orta yolu bulmaya ve isteklerini kendilerine uygun hale getirmeye çalışırız.

 

Doğal Burun Estetiği ile Trendlerin Ötesine Geçiyoruz

Güzellik algısı sürekli değişiyor, gelişiyor ve evriliyor. Aynı değişim ideal burun şekli için de geçerli. Bir zamanlar kalemle çizilmiş gibi ince, hokka gibi burunlar revaçtaydı, siz de hatırlarsınız… Herkeste aynı burunlar ve benzer yüz ifadeleri vardı. Burunlarının şeklini değiştirmek için bize gelen hastalarımıza trendlerden bağımsız olarak en doğal burun şeklini ortaya çıkaracağımızı hatırlatmak istiyoruz.

Kimi hastalarımız en çok beğendikleri burun şeklini gösteren fotoğraflarla geliyorlar ve o burnun aynısını istediklerini söylüyorlar. Bu noktada elbette hastalarımızın beklentilerini yanıtlamaya çalışıyoruz ancak yüz şekilleri istedikleri burunla uyum içerisinde görünmeyecekse bu gerçeği mutlaka belirtip, onların isteklerini göz önünde bulundurup en doğal görünüme sahip olmaları için farklı öneriler sunuyoruz. Her hastamıza yakışacak burun şekli farklıdır, bunun nedeni ise yüz analizinin sonuçlarında saklıdır.

 

Doğal Burun Estetiği ve Rinoplasti Öncesi Yüz Analizinin Önemi

Burun estetiği operasyonlarımızdan önce hastalarımıza en çok yakışacak ve en doğal görünecek burun şeklini belirlerken yüz analizi yaparız. Kapsamlı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz yüz analizleri burun estetiği ameliyat sürecinin en önemli aşamalarından biridir. Yüz analizi kapsamında;

 • Hastalarımızın dudak şekillerini inceleriz.
 • Elmacık kemiklerinin yapısını, çıkıklığını ve yüzdeki oranını dikkate alırız.
 • Hastalarımızın alın genişliği burun şekillerini belirlerken bize yol gösterir.
 • Burun ile dudaklar arasındaki açı ise burun şeklini belirlerken dikkate aldığımız unsurlar arasında yer alır.
 • Hastalarımızın çene yapılarını, yeni burunlarının şeklini belirlemeden mutlaka dikkate alırız.
 • Gözlerinin şekli, kaşlarının yapısı; belirleyeceğimiz burun şekli üzerinde belirleyici öneme sahiptir.
 • Hastalarımızın alınları ve burunları arasındaki açı da yüz analizi kapsamında dikkate aldığımız unsurlar arasında yer alır.

Hastalarımız için en doğal burun tasarımını yapmadan önce yüzlerindeki her bir detayı inceleriz. Hastalarımızın yüz hatlarından yola çıkarak, kendilerine özel tasarladığımız burunları bilgisayarda görüntüleme teknolojisi ile kendilerine gösteririz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ameliyat sonrasına dair endişeleri azaltmak ve hastalarımızın beklentilerini doğru şekillendirmek en önemli önceliklerimizden biridir.

 

Doğal Burun Estetiği Sonuçları

Gerçekleştirdiğimiz burun estetiği ameliyatlarımız sonucunda hastalarımızın yüzüne en çok yakışacak, yapaylıktan en uzak burnu ortaya çıkarırız.

 • Burun estetiği olan hastalarımız ameliyattan sonra aynadaki görüntülerinden memnun kalıyorlar ve kendilerini iyi hissediyorlarsa;
 • Operasyon öncesi burun tıkanıklığı varsa ve ameliyat sonrası bu sorun ortadan kalktıysa,
 • Burun estetiği yapıldığını bilmeyen kişiler hastalarımızda pozitif bir farklılığın olduğunu, eskiye nazaran çok hoş göründüklerini söylüyorlarsa ancak burun estetiğinden bahsetmiyorlarsa,
 • Yeni burunları yüzlerinin doğal bir parçası gibi görünüyor, bütünlüğünü koruyor, yüz hatlarıyla tam bir uyum içerisinde görünüyorsa,
 • Karşıdan bakıldığında hastalarımızın burun delikleri çok bariz bir şekilde fark edilmiyorsa gerçekleştirdiğimiz operasyonların başarısından bahsedebiliriz.

Doğal burun estetiği olan kişiler burunları özelinde iltifat almamalıdır, burun estetiği operasyonları herkes tarafından fark edilmemelidir, genel görünümleri ile ilgili iltifat almaları gerçekleştirdiğimiz burun estetiği operasyonlarının başarılı olduğunun en büyük göstergesidir.

Doğal Burun Estetiği Nedir?
5 Kullanıcı (2 oy)
Değerlendirme
İnsanlar neler söylüyor Sizde Oy verin
Sıralama:

İlk yorumu yapan siz olun.

User Avatar
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Sizde Oy verin