Op. Dr. Erdal Sakallı

1979 yılında İstanbul’da doğdu

1994-1997 Lise

yılları arasında İstanbul’un en köklü okulları arasında özel bir yere sahip olan Pertevniyal Lisesi’nden mezun olmuştur.

2003 Mezuniyet

Öğrenimine Türkiye’nin en köklü tıp fakültesi olan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde devam eden Sakallı, 2003 yılında mezun olmuştur.

2003-2009 - Uzmanlık

Uzmanlığını Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları üzerinde “Radyofrekans miringotomi ile insizyonel miringotominin miringoskleroz gelişimi üzerine etkisi” tezini hazırlayarak 2003-2009 yılları arasında Şişli Etfal Eğitim ve araştırma Hastanesi KBB Kliniği’nde tamamlamıştır.

2009-2011 Mecburi Hizmet

Op. Dr. Erdal Sakallı’nın kariyerinde ikinci durak; Bayburt Devlet Hastanesi olmuştur ve 2009-2011 yılları arasında mecburi hizmetini burada tamamlamıştır.

2012 Askerlik

Askerlik görevi için Balıkesir Asker Hastanesi Tabip Asteğmen olarak atanmıştır.

2013 Safa Hastanesi

Askerliğini bitirdikten sonra, kariyerine İstanbul Özel Safa Hastanesi bünyesinde devam eden Sakallı’nın uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde birçok makalesi yayımlanmıştır.

Türk Tabipler Birliği

Yayımlanan makaleleri yanı sıra, ulusal bilimsel toplantılarda sunduğu bildirimlerle de akademik kariyerini taçlandıran Erdal Sakallı’nın “Türk Kulak Burun Boğaz Vakfı – İstanbul”, “Türk Tabipler Birliği – İstanbul”, “Yüz Plastik Cerrahi Derneği”, “Türk KBB ve Cerrahisi Derneği” gibi bilimsel kuruluşlara üyelikleri bulunmaktadır.

Günümüz

Kariyerinde sürekli ilerlemeyi ilke edinmiş, hasta doktor ilişkisinin sınırlarını bilen ancak hastalara yakınlığı ve samimi yaklaşımıyla da fark yaratmayı başaran Op. Dr. Erdal Sakallı genç yaşına rağmen deneyimi ve yeteneği ile ön plana çıkıyor. Çalıştığı kurumlarda karşılaştığı sayısız vakanın kattığı deneyim sayesinde her geçen gün uzmanlığını pekiştiriyor.